Modelovací marcipán

Modelovací marcipán


Líbí se vám netradiční ozdoby na dort? Pokud si chcete na dortu současně také pochutnat, zapomeňte na experimenty s náhražkou modelovací hmoty a použijte pravý modelovací marcipán.

Neodolatelná chuť pravého marcipánu

Modelovací marcipán je cukrářská hmota, která je složená z mandlí a cukru. Pravá marcipánová modelovací hmota je vynikající chuti, dá se s ní potahovat i z ní modelovat kytičky, dortové figurky nebo jakékoliv další ozdoby. Pravý modelovací marcipán je sice o něco dražší, ale jeho chuť je prostě neopakovatelná a s náhražkou je naprosto nesrovnatelná. Jedinou nevýhodou snad může být jemně zažloutlé zabarvení. Modelovací marcipán se prodává v různé kvalitě, tedy v různém poměru cukru a mandlí a podle toho je určený na potahování nebo k modelování ozdob.

 

Vyrábíme:

  • pravý marcipán
  • marcipánové figurky
  • marcipánová hmota
  • modelovací marcipán
  • postavičky a figurky na dort

 

Hlavní důraz u modelovacího marcipánu klademe na kvalitu, pak pravý marcipán chutná výtečně.

Modelovací marcipánModelovací marcipán na dorty

Chcete nahradit pravý marcipán? Nelze.

Kromě pravého modelovacího marcipánu se na trhu objevují další cukrářské hmoty, kterým se často říká také marcipán, ale není to správné označení. Jedná se obvykle o cukrářskou hmotu s nízkým obsahem mandlí nebo o hmotu ze sušeného mléka, která je levnější než mandle. Pokud se následně do této hmoty přidá mandlové aroma, je pak výsledná chuť trošku podobná pravému marcipánu. Touto hmotou lze také potahovat i z ní dělat ozdoby. Existuje ještě mnoho dalších receptů na různé potahovací a modelovací marcipánové hmoty, které lze vyrobit po domácku, ale ať už je jejich složení jakékoliv, jejich výsledná chuť připomíná pravý marcipán pouze vzdáleně. Neopakovatelnou chuť modelovacího marcipánu zkrátka žádné aroma ani dochucovadla nemohou nahradit.

 

Kam dál?