Jak vyrobit květiny z marcipánu

Květiny z marcipánu patří k oblíbeným ozdobám dortů nebo jsou používány samostatně jako dekorace při slavnostních událostech. V tomto článku bychom vám chtěli poradit jak vyrobit květiny z marcipánu a poskytnout pár tipů na jednodušší práci. Nejtěžší je modelování růží, které se skládají z více okvětních lístků, proto je výroba těchto marcipánových květin časově náročnější. Jestliže dojdete k závěru, že vyrobit květiny z marcipánu je pro vás nesnadné, pak můžete ušetřit čas a vybrat si některé z hotových marcipánových květin v našem e-shopu.

Květiny z marcipánuMarcipánové kytičky

V bodech – jak vyrobit květinu z marcipánu

  • Marcipánovou hmotu vyválíme na sílu 1,5 – 2 cm.
  • S pomocí vykrajovátek bez vroubkování vytvoříme 5 koleček na 1 marcipánovou kytičku.
  • Jedno kolečko marcipánu stočíme do ruličky a vytvoříme tím střed marcipánové květiny.
  • Přitlačování obrácené lžíce provedeme ztenčení poloviny okraje, který bude následně vždy nahoře.
  • Jednotlivé vrstvy koleček klademe na sebe a formujeme do podoby květiny.

Tipy jak postupovat při výrobě květin z marcipánu

  • Jestliže nemáte zkušenosti s modelováním, postupujte od nejjednodušších typů květin až ke složitějším. Je nutno se propracovat a získat potřebný um. Nezačínejte hned rozkvetlou růži, mohlo by vás to odradit od jakékoliv další výroby květin z marcipánu.
  • Před samotnou výrobou květin z marcipánu důkladně prohněťte marcipánovou hmotu, tím se zahřeje a změkčí do ideální modelovací konzistence.
  • Než začnete květinu z marcipánu vyrábět, nakreslete si její podobu na papír, abyste měli jasno, jak ji budete tvořit a z jakých dílů se skládá.
  • Aby jednotlivé díly držely tvar, je lépe mít marcipánovou hmotu spíše tužší, nikoliv velmi měkkou.

Květy z marcipánu nemusíte sami modelovat. Ušetřete čas, zakupte si ručně modelované květy z marcipánu od nás.

Hotové kytky z marcipánu, které u nás můžete koupit:

 

Připravili jsme pro vás hotové kytky z marcipánu, které si můžete obratem objednat. Expedujeme okamžitě. Kytky z marcipánu jsou hygienicky zabalené v ochranném obalu. Distribuujeme již od 1 kusu, jen je třeba počítat s cenou poštovného. Kytky z marcipánu po doručení stačí vybalit a můžete je rovnou aplikovat jako ozdobu na dort apod.